Turistické mapy

Podrobná turistická mapa patří mezi základní vybavení každého turisty. Ať již putujete Moravským krasem, navštívíte Slezské Beskydy, Kralický Sněžník, nebo vyrazíte do And potřebujete dobrou mapu. Mapy lze rozdělit podle několika kritérií. Máme mapy turistické, cyklistické, mapy měst atd. Turistické mapy také můžeme rozdělit na ty papírové, nebo v poslední době oblíbené elektronické mapy. Tyto mapy se používají hlavně v navigacích, nebo jsou dostupné na internetu. Občas však nastává problém sehnat mapy některých míst, které nejsou běžně dostupné. V tomto případě nám nezbývá než, pátrat po internetu a snažit se najít možnost mapu někde zakoupit, případně stáhnout z internetu.

 

On-line turistické mapy

V tomto seznamu jsou odkazy na on-line verze turistických map a to jak mapy České republiky, tak okolních států. Některé mapy umožňují také vyhledávání, pokud teda potřebujete najít např. vesnici Hrčava, nebo Čížov, stačí jen zadat a mapa Vám již vyhledá co potřebujete.

 

Mapy ke stažení

Turistická mapa

Je to specifická mapa pro cestovní ruch. Mapa zobrazuje objekty, jevy a různé další informace poznávané turisty (termín se často zužuje na mapy pro pěší turistiku).