Vranov nad Dyjí a Národní park Podyjí

Vranov nad Dyjí, nebo chcete-li také rekreační centrum Podyjí, leží v malebném údolí řeky Dyje u Vranovské přehrady. Na východě navazuje Vranov na dříve nepřístupné pohraniční území, vyhlášené v roce 1991 za Národní park Podyjí .

Cyklistiku, geocaching, turistiku a procházky okouzlující přírodou tu můžete spojit s návštěvou řady zajímavých míst a prožít zde nevšední zážitky. O bohaté kulturní historii tohoto zajímavého místa svědčí například Statní zámek Vranov nad Dyjí, nebo hrady Hardegg, Cornštejn, či Bítov. V blízkém okolí Vranova nad Dyjí se nachází  mnohé další památky. Mezi tyto památky patří například pozůstatek tzv. Železné opony v obci Čížov nebo jedna z nejstarších vinic u nás - Šobes.

Příjemné letní koupání nebo nevšední zážitek z vyhlídkové plavby parníkem Vám může přinést blízká Vranovská přehrada. Vranov nad Dyjí, Vranovská přehrada i NP Podyjí Vám poskytnou opravdovou rozmanitost pro letní rodinné dovolené nebo i pro kratší víkendové pobyty - ve Vranově nad Dyjí se určitě nudit nebudete.  Pokud hledáte ubytování u Vranovské přehrady, pak se nabízí Penzion u Marka. Nejen tradiční léto, ale i jaro, podzim a zima tu mají své osobité kouzlo, které Vás určitě nezklame.

V případě, že by Vám bylo Vranovsko malé, můžete navštívit nedaleké Znojmo a okolí, jenž je známé jako vyhlášená vinařská oblast.

 

Užitečné odkazy:
Turistická mapa Podyjí
Čížov
Havraníky
Ubytování ve Vranově nad Dyjí
Fotogalerie z Národního parku Podyjí