Zajímavá místa

Ostrov Vis – kus vojenskej histórie

Chorvátsko je pre mnohých Slovákov letnou destináciou číslo jeden najmä kvôli priezračnému moru, jeho vzdialenosti od slovenských hraníc, či národným parkom a prírodným rezerváciám. Ak sa však rozhodnete pre ostrov Vis, prekvapí vás niečím jedinečným.

Vysoké Tatry - tradičnej horskej dovolenke konkurujú aquaparky

Okrem tradičných slovenských turistov navštevuje pohorie Vysokých Tatier čoraz viac dovolenkárov zo zahraničia, samozrejme veľké množstvo z nich sú českí turisti. Doba pokročila a Vysoké Tatry sa pokroku nevyhli. Dovolenkári už majú na výber oveľa viac aktivít ako tomu bolo pred desiatimi rokmi

Havraníky

Obec Havraníky se nachází v okrese Znojmo, kraj Jihomoravský. Obcí protéká řeka Dyje.

Tipy na výlet

Snad každý si v oblasti Znojemska vybere nějakou tu památku nebo oblíbené místo, kam se později rád bude vracet.

Znojemsko

Slunné a úrodné nížiny, ovocné sady, město Znojmo s řadou historických památek, národní park Podyjí a několik hradů a zámků. To je jen malý výběr z lákavých možností.

Turisticky navštěvovaná místa

V České republice je mnoho zajímavých a krásných míst. Snad každý si najde to, co ho zajímá, ať jsou to hrady, zámky nebo třeba rekreační střediska.

Pozůstatek Železné opony v obci Čížov

Obec Čížov nedaleko Vranova nad Dyjí je zajímavá především několik set metrů dlouhým pozůstatkem tzv. Železné opony. Jednalo se o pohraniční zátarasy, jenž se táhly do roku 1989 podél hranic s Rakouskem a Německem.

Vranov nad Dyjí a Národní park Podyjí

Vranovsko je oblast nacházející se podél toku řeky Dyje na hranicích s Rakouskem. Díky svojí unikátní přírodě zde byl v roce 1991 vyhlášen národní park.

Hrčava

Hrčava je málá vesnice ležící v nejvýchodnějším cípu České republiky.

Trojmezí Česká republika, Polsko, Slovensko

Trojmezí mezi Českou republikou, Polskem a Slovenskem se nachází nedaleko nejvýchodnější české vesnice Hrčavy. Trojmezí je vyznačeno malou mohylou.